Kontakti

VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs”

Krustpils iela 4, Rīga, LV 1073

info: +371 8000 5555 

tālr: +371 67249238 

e-pasts: lau@lau.lv

Jaunumi

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) darbu ziemas sezonas diennakts režīmā ik gadu uzsāk no 1.novembra, bet arī šobrīd ceļu uzturētāji seko līdzi apstākļiem uz valsts autoceļiem, laika prognozēm, un ceļu kaisīšanas darbus ir gatavi uzsākt, kolīdz tas būs nepieciešams, uzsver LAU valdes priekšsēdētāja p.i. Guntis Karps.

 

“Visa tehnika ir pārbaudīta un aprīkota ziemas uzturēšanas darbu veikšanai. Darbam ir gatavas 642 ziemas tehnikas vienības, t.sk. 210 universālās ziemas dienesta automašīnas. Sāls ir sagādāta 46 tūkst. tonnu apjomā, savukārt sāls-smilts maisījums – 15 tūkst. tonnu apjomā. Izmantosim iepriekšējos gados aprobētās metodes un tehnoloģijas, ir veiktas gadskārtējās apmācības ziemas dienesta dežurantiem. Varu teikt, ka ziemas sezonai esam gatavi,” norāda G. Karps.

 

No 1.novembra darbu diennakts režīmā uzsāks 28 informatīvie un operatīvie dežuranti visās LAU nodaļās, kā arī četru reģionu dežuranti.

 

“Aicinām arī autovadītājus ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas infotālruni 8005555. Mēs nevaram vienlaikus būt uz visiem ceļiem, tādēļ nereti autovadītāji ir tie, kas pirmie pamana problēmas – ceļu lietotāju ziņojumi mums ir ļoti svarīgi, lai varētu operatīvāk reaģēt,” skaidro G. Karps.

 

“Tāpat aicinām arī autovadītājus savlaicīgi sagatavoties ziemas sezonai, aprīkot automašīnas ar ziemas riepām, atsvaidzināt ziemas braukšanas iemaņas kādā stāvlaukumā, izvēlēties ceļa seguma stāvoklim un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distance līdz priekšā braucošajiem. Lielāka piesardzība vadot auto jāievēro rīta stundās, apledojums biežāk veidojas uz tiltiem un ceļu pārvadiem, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.”

Atpakaļ