Diennakts bezmaksas infolīnija

+371 8000 5555

Jaunumi

Bedrīšu remonts veikts vairāk nekā 414 300 m2 platībā

Vasaras sezonas laikā VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic dažādus valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus,
kuri nodrošina drošākus braukšanas apstākļus, uzlabo pārredzamību ceļu krustojumos, kā arī novērš tālāku ceļa seguma

stāvokļa pasliktināšanos.  

Kopumā šogad ir saremontētas bedres uz melnā seguma vairāk nekā 414 300 m2 platībā. Bedres, kuras rodas no jauna, tiek labotas visa gada garumā.

Lai uzlabotu ūdens atvadi no ceļa seguma, visā Latvijas teritorijā vairāk nekā 65 730 m3 apmērā LAU ir veicis autoceļu
nomaļu
uzauguma noņemšanu.

Ceļa nomalēs izcirsti krūmi 44 ha platībā, tādējādi uzlabojot autovadītājiem pārredzamību ceļa krustojumos.

Šogad LAU darbinieki vairāk nekā 3600 km garumā ir sakopuši piegružotās ceļmalas.

Lai ierobežotu latvāņu izplatību autoceļa nodalījuma joslā, ir nopļauti latvāņi 360 ha platībā. Vislielākā latvāņu izplatība ir Latgales reģionā – tie ir nopļauti 170 ha platībā, 85 ha Vidzemē,  Kurzemē 58 ha un centra reģionā – 47 ha. 

Vasaras sezona valsts autoceļu uzturēšanas darbos ilgst no 1.aprīļa līdz 31. oktobrim. Šajā laikā galvenokārt LAU nodarbojas ar melno segumu bedrīšu remontu, grants ceļu seguma remontu, satiksmes organizācijas līdzekļu (ceļa zīmju) uzturēšanu, grāvju tīrīšanu un to profila atjaunošanu, krūmu izciršanu grāvjos, nogāzēs un autoceļa joslās, krūmu atvašu pļaušanu un ceļu nomaļu atkritumu savākšanu.

Foto: Renārs Koris

Foto: Renārs Koris

Par LAU:

Novērtējot uzņēmuma korporatīvo atbildību 2013. gadā, LAU piešķirta Ilgtspējas indeksa Sudraba kategorija.

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic gandrīz 200 dažādus valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.  

Sigita Audere

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67686908, 28303346

e-pasts: sigita.audere@lau.lv

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk