Diennakts bezmaksas infolīnija

+371 8000 5555

Jaunumi

Atkušņa un nokrišņu laikā uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties melnais ledus, savukārt uz reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu var veidoties atkala.

Autoceļu seguma stāvoklis šādos laika apstākļos var mainīties negaidīti un strauji arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas. Melnais ledus, kas var veidoties atsevišķās vietās, ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms. Precīzi paredzēt melnā ledus izveidošanos nav iespējams, tādēļ VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ir svarīga arī autovadītāju sniegtā informācija par šādiem ceļu posmiem, zvanot uz LVC Satiksmes informācijas centra bezmaksas informācijas tālruni 80005555. Katrs šāds zvans ir svarīgs, lai LAU operatīvi reaģētu un novērstu satiksmes drošības apdraudējumu. 

Iestājoties siltākam laikam, kā arī lietus un slapja sniega ietekmē, uz reģionālās un vietējās nozīmes grants seguma ceļiem veidojas atkala, un šie ceļi var kļūt ļoti slideni. Šādos laikapstākļos grants ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievošana var būt neefektīva, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, bet rievojums izkūst, un ceļi atkal kļūst slideni. Tādēļ aicinām autovadītājus ievērot drošas braukšanas principus un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

19.01.2017.

Atpakaļ