Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Apraksts un vēsture

VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) tika izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības - VAS „Centrālā reģiona ceļi”, VAS „Latgales ceļi”, VAS „Kurzemes ceļi”, VAS „Vidzemes ceļi”.

 

2020.gada 30.decembrī, pamatojoties uz likuma „Par autoceļiem” 23.2 panta pirmo daļu Satiksmes ministrija deleģēja valsts pārvaldes uzdevumu – valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu veikšanu LAU, noslēdzot deleģēšanas līgumu.  Deleģēšanas līgums stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī un ir noslēgts uz vienu gadu un četriem mēnešiem, t.i., līdz 2022. gada 30. aprīlim.

 

LAU ir stratēģisks valsts autoceļu infrastruktūras uzturēšanas uzņēmums, kas nodrošina valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu veikšanu, pašvaldību tranzītu ielu un citu autoceļu ikdienas uzturēšanu, kā arī veic  būvmateriālu - dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

 

LAU pamatdarbības galvenais uzdevums ir valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu veikšana uz valsts autoceļiem saskaņā ar Ministru kabineta 2021.gada 7.janvāra noteikumu Nr.26 „Noteikumi par valsts un pašvaldības autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”, Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumu Nr.1528 „Valsts akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs” sniegto publisko pakalpojumu saraksts un to cenu noteikšanas metodika”.

 

LAU ir publiskas personas kapitālsabiedrība, kuras  akcijas 100% pieder valstij un to akciju turētājs ir Satiksmes ministrija.

 

Statūti

 

LAU darbi iedalās sešās grupās:
  1. autoceļu uzturēšana ziemā;
  2. tiltu, satiksmes pārvadu, caurteku un gājēju tuneļu uzturēšana;
  3. satiksmes organizācija;
  4. autoceļu segumu uzturēšana;
  5. autoceļu kopšana;
  6. autoceļu apsekošana.

 

Kopumā LAU veic gandrīz 200 dažādus valsts autoceļu ikdienas uzturēšana darbus. Noteikumi, kādā veidā notiek ikdienas uzturēšanas darbi ir noteikti ar Ministru kabineta 2021.gada 7.janvāra noteikumu Nr.26 „Noteikumi par valsts un pašvaldības autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

 

Darba devējs vairāk nekā 1250 darbiniekiem. 
 

Ziedojumu stratēģija un kārtība

Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk