Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

01.03.2013.

03.04.2012.

Šorīt valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 94 ziemas dienesta tehnikas vienības

Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 1.marta rītā visā Latvijā strādā 94 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 1.marta rītā strādā 94 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Apgrūtināta braukšana pa valsts galvenajiem autoceļiem ir Vidzemē un daļēji valsts Centrālajā reģionā, jo tur snieg. Autoceļi tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu.
 
Valsts Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanu šajā rītā nodrošina 41 ziemas dienesta tehnikas vienība, no tām 18 - Rīgas rajonā. Braukšanas apstākļi pa reģiona valsts galvenajiem autoceļiem pārsvarā apmierinoši.
 
Vidzemes reģionā valsts autoceļu uzturēšanā iesaistītas 42 tehnikas vienības. Daudzviet snieg, dažviet uz brauktuvēm veidojas apledojums, braukšanas apstākļi reģionā pa valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Latgales reģionā valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 9 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Autoceļi tiek apstrādāti ar pretapledojuma materiālu. Braukšanas apstākļi pa reģiona valsts galvenajiem autoceļiem pārsvarā apmierinoši.
 
Kurzemē šajā rītā valsts autoceļu uzturēšanā strādā divas tehnikas vienības. Braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem reģionā ir apmierinoši.
Autoceļu uzturētāji atgādina, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk