Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

01.06.2011

01.06.2011.

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sveic savus darbiniekus uzņēmuma 90 gadu jubilejā!

 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) uzskata sevi par 1921. gada 1. jūnijā Ceļu un būvju virsvaldes reorganizācijas rezultātā pastāvību ieguvušās Šoseju un zemes ceļu valdes funkciju mantinieci.
 
1919. gada 1. augustā kara izpostītajā neatkarīgajā Latvijā sāka darbu Ceļu un būvju virsvalde ( neatkarīgās Latvijas ceļu dienests), kuras pārziņā skaitījās 703 km dažādos apriņķos esošu šoseju un ceļu.
 
Ceļu un būvju virsvaldes ietvaros strādāja šoseju un zemes ceļu valde. Tās pārziņā atradās valsts zemesceļu, šoseju un tiltu būvniecība un uzturēšana, tehniskā uzraudzība pār pārējiem zemes ceļiem, tiltiem un pārceltuvēm, likumu un noteikumu projektu izstrādāšana attiecībā uz šoseju, zemes ceļu, tiltu un pārceltuvju lietošanu un uzlabošanu, kā arī ceļu reģistrācija.
 
1921. gada 1. jūnijā Šoseju un zemesceļu valdi bez starpposmiem pakārtoja tieši satiksmes ministram. Uz apriņķu ceļu un būvju pārvalžu bāzes izveidoja astoņus apriņķu inženieru posteņus ar dislokāciju Rīgā, Jelgavā, Cēsīs, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Smiltenē un Ventspilī. Toreiz Šoseju un zemesceļu valdei bija 25 štata darbinieki centrā un 236 darbinieki valdei padotajās iestādēs.
 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) uzskata sevi par 1921. gadā izveidotās Šoseju un zemesceļu valdes funkciju tiešo mantinieci. Šobrīd LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km un veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu. Sabiedrības struktūrā ietilps 22 ceļu rajoni un tiek nodarbināti vairāk kā 1500 cilvēki. Šobrīd LAU pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
 
Neskatoties uz visām pārmaiņām un reorganizācijām, kas skārušas ceļu nozari, ceļinieki ir spējuši saglabāt savas profesijas – dzīvesveida garu, dzīves sparu un uzticību savai nozarei. Vēlam visiem ceļu nozarē strādājošiem izjust patiesu lepnumu par savu veikumu!
 
Sirsnīgi sveicam mūsu cilvēkus, kas strādā
Rīgas, Jelgavas, Cēsu, Liepājas, Daugavpils, Rēzeknes,
Smiltenē un Ventspils ceļu rajonos,
uzņēmuma 90 gadu jubilejā!
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk