Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

01.11.2010.

02.11.2010.

Sezonu maiņa autoceļu uzturēšanā  

Ar 1. novembri autoceļu uzturēšanā notiek pāreja uz ziemas sezonu. Tā kā ziemai raksturīgi laika apstākļi uz autoceļiem šoruden tika novēroti jau oktobrī, arī autoceļu uzturētāju ziemas dienesta darbs tika sākts agrāk nekā plānots. 
 
Kā ziemas sezonas sākums autoceļu uzturēšanā ir noteikts 1.novembris, tomēr pieredze rāda, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi nereti mēdz iestāties agrāk par šo datumu, prasot pastiprinātu uzmanību kā no autovadītājiem, tā ceļu uzturētājiem. Izņēmums nav bijis arī šis rudens, kad jau oktobra vidū a/s „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienests veica pirmos autoceļu kaisīšanas darbus.
 
Ņemot vērā Latvijas klimatiskās īpatnības, gatavošanos ziemai ceļu uzturētāji uzsāk krietni pirms oficiālā ziemas sezonas sākuma. Līdz 1.oktobrim LAU bija nodrošinājies ar kaisāmo materiālu, kā arī, testējot un kalibrējot, sagatavojis ziemas darbiem nepieciešamo tehniku. Ziemas dienestā kopumā LAU plāno izmantot vairāk nekā 700 dažādu tehnikas vienību, 237 no tām ir aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām.
 
Šoziem LAU tiks piegādātas arī 11 jaunas ziemas uzturēšanas automašīnas ar pilnu aprīkojumu. Tās nomainīs vecos, nolietotos spēkratus un ļaus veikt ziemas uzturēšanu efektīvāk, samazinot tehnikas remontiem nepieciešamo laiku un materiālos resursus.
 
Ar 23.oktobri darbu ir sākuši LAU ziemas dienesta informatīvie dežuranti. Dežurantu pienākumos ietilpst regulāru informatīvo ziņojumu par ceļu stāvokli sniegšana valsts autoceļu pārvaldītāja un uzturēšanas darbu pasūtītāja VAS „Latvijas valsts ceļi” (LVC) Satiksmes informācijas centram. Tas ļauj ikvienam ceļu lietotājam operatīvi sekot līdzi situācijai uz valsts autoceļiem LVC mājas lapā (www.lvceli.lv sadaļā „Braukšanas apstākļi”) vai saņemt informāciju masu medijos un savlaicīgi reaģēt atbilstoši tai.
 
Lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis, autoceļu uzturētāji atgādina, ka ir pienācis beidzamais laiks arī pašiem autovadītājiem kā psiholoģiski, tā praktiski sagatavoties ziemai, ņemot vērā sekojošo:
- tiem, kas to vēl nav izdarījuši, nevilcināties ar vasaras riepu nomaiņu pret ziemai atbilstošām;
- ieplānot vairāk laika galamērķa sasniegšanai un izbraukt nedaudz agrāk, nekā ierasts;
- braukšanas ātrumu un stilu izvēlēties atbilstoši savai pieredzei, automobiļa tehniskajām iespējām, ceļa segumam un laika apstākļiem.
 
2010./2011.gada ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā ilgs līdz 2011.gada 31.martam.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk