Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

01.11.2012

01.11.2012.

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” ir gatavs ziemai

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” ir gatavas 2012./2013. gada ziemas sezonai, kas sākas no 1.novembra.
 
Lai arī laika apstākļu dēļ ceļu dienesti ir uzsākuši ziemas dienesta darbus, tomēr oficiāli ziemas sezona autoceļu uzturēšanā, saskaņā Ministru kabineta noteikumiem, ilgst no 1. novembra līdz 31. martam.
 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) jau no septembra sākuma ir veicis sagatavošanās darbus, savedot kārtībā tehniku un iegādājoties kaisāmo materiālu. No 26.oktobra darbu ir uzsākušas ziemas dienesta dežurantu diennakts dežūras visās LAU nodaļās.
 
Līdz ar sezonu mainās arī ceļu uzturēšanas klases, un ziemā tas nozīmē diezgan atšķirīgus normatīvos braukšanas apstākļus dažādu kategoriju ceļos. Atkarībā no autoceļu uzturēšanas klases, ir noteikti  darbu izpildes laiki, kad ceļi ir jāatbrīvo no sniega un apledojuma.
 
A klases ceļiem, laika posmā no plkst. 6-22, jāveic attīrīšanu no sniega un kaisīšanu ar pretapledojuma materiāliem trīs stundu laikā. A1 klases ceļiem, laikā no plkst. 6-20, šie darbi ir jāveic 4 stundu laikā un B klases ceļiem, laikā no plkst, 6-18, atbilstoši braukšanas apstākļi jānodrošina 6 stundu laikā. Šo darbu veikšanas laiks tiek skaitīts no brīža, kad sniegs ir beidzis snigt. Ilgstošas snigšanas laikā ceļš tiek tīrīts un apstrādāts vairākkārtēji, lai mazinātu satiksmes traucējumus, taču objektīvu iemeslu dēļ šādos apstākļos pilnīgi tīru no sniega un apledojuma to uzturēt ir neiespējami.
 
Autoceļu ziemas uzturēšanas klases, noteikumi braukšanas apstākļu nodrošināšanai un drošas braukšanas skolas padomi braukšanai ziemā, VAS „Latvijas Valsts ceļi” ir apkopojis bukletā „ Ziemas ceļvedis”, kuru bez maksas var saņemt degvielas uzpildes stacijās.
 
Lūdzam autovadītājus sagatavot ziemai automašīnas, būt vērīgiem braukšanas laikā un izvēlēties laika un braukšanas apstākļiem atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu, lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis,
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk