Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

02.04.2012

02.04.2012.

 

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu 2. aprīļa rītā
 
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos šorīt strādā 132 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Vasaras sezona autoceļu uzturēšanā, vadoties pēc normatīvajiem aktiem, sākas no 1.aprīļa, tomēr LAU čakli veic autoceļu uzturēšanas ārkārtas ziemas darbus. Šajā rītā valsts autoceļu uzturēšanu Latvijā kopumā veic 132 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, kas brauktuves tīra un apstrādā ar pretapledojuma materiālu.
 
Valsts Centrālajā reģionā šajā rītā strādā 52 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 28 - Rīgas rajonā. Pirmie autoceļu kaisīšanas darbi reģionā ir uzsākti plkst.2:25.
 
Kurzemē šorīt autoceļu uzturēšanā ir iesaistītas 35 ziemas dienesta tehnikas vienības. Darbi ir uzsākti plkst.0:40. Autoceļus tīra un apstrādā ar prertapledojuma materiālu.
 
Vidzemē valsts autoceļu ārkārtas ziemas uzturēšanas darbi ir uzsākti plkst.3:00 un autoceļu uzturēšanā ir iesaistītas 44 ziemas automašīnas.
 
Šorīt Latgales reģionā līdz plkst. 8:00 autoceļu uzturēšanas darbus uzsāka 25 ziemas dienesta automašīnas.
 
Braukšanas apstākļi uz daudziem valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apgrūtināti, brauktuves ir sniegotas un vietām veidojas apledojums. LAU aicina autovadītājus būt uzmanīgiem, izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu un atcerēties, ka pāriet uz vasaras braukšanas stilu vēl ir pāragri.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste Kaija Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk