Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

02.04.2013

02.04.2013.

 AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" par valsts autoceļu uzturēšanu
Lieldienu brīvdienās un 2.aprīļa rītā

 
Valsts autoceļu uzturēšanu 2.aprīļa rītā nodrošina 194 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Lieldienu brīvdienās ziemas dienesta darbus uz valsts autoceļiem veica 171 ziemas dienesta tehnikas vienība sestdienas rītā, 87 - svētdienas un 67 pirmdienas rītā.
 
Lai arī Lieldienas ir nosvinētas, tomēr ziema vēl negrasās atkāpties. 2.aprīļa rītā valsts autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā ir iesaistītas 194 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts centrālajā reģionā autoceļu uzturēšana tiek nodrošināta ar 61 ziemas dienesta tehnikas vienībām, no tām 22 – Rīgas ceļu rajonā, Vidzemes reģionā strādā 48, Kurzemē- 43, Latgalē - 42 ziemas dienesta automašīnas. Visur autoceļi tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu. Daudzviet to dara atkārtoti.
 
1. aprīļa rītā autoceļu uzturēšanā tika iesaistītas 67 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, no kurām lielākā daļa darbus veica Latgales reģionā.  31.marta rītā valsts autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 87 ziemas dienesta automašīnas. 30.aprīļa rītā strādāja 171 ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
Atgādinām, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek tīrīti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas klasēm. Braukšanas apstākļi pa vietējiem autoceļiem ir apgrūtināti visā Latvijā, tāpēc jāizvēlas ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas stils un ātrums.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk