Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

04.03.2013.

04.02.2013.

Par valsts autoceļu uzturēšanā šajā rītā un aizvadītajās brīvdienās

Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 04.marta rītā visā Latvijā strādā 176 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts galvenie autoceļi vietām ir sniegoti un braukšanas apstākļi daudzviet joprojām ir apgrūtināti. Svētdienas rītā valsts autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 237 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
04.marta rītā valsts autoceļu uzturēšanas darbos strādā 176 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, tanī skaitā arī 50 autogreideri. Autoceļi tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu. Valsts galvenie autoceļi vietām ir sniegoti un apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem joprojām saglabājas Latgalē un atsevišķos ceļu posmos Kurzemē.
 
Valsts Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanu šajā rītā nodrošina 57 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 28 Rīgas rajonā. Valsts galvenie autoceļi ir notīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu, braukšanas apstākļi reģionā ir apmierinoši.
 
Arī Latgales reģionā valsts autoceļu uzturēšanā šorīt iesaistītas 57 tehnikas vienības. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu. Apgrūtināta braukšana joprojām saglabājas lielākajā daļā reģiona.
 
Kurzemē valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 48 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts galvenie autoceļi tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu, tomēr braukšanas apstākļi atsevišķos ceļu posmos ir apgrūtināti.
 
Vidzemes reģionā šajā rītā valsts autoceļu uzturēšanā strādā 14 tehnikas vienības. Braukšanas apstākļi pa reģiona valsts galvenajiem autoceļiem pārsvarā ir apmierinoši.
 
Aizvadītajās brīvdienās visvairāk tehnikas valsts autoceļu uzturēšanas darbos bija nepieciešams iesaistīt svētdienas rītā, kad Latvijā kopumā ceļus uzturēja 237 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts Centrālajā reģionā strādāja 91, Latgalē – 55, Vidzemē -53 un Kurzemē 38 tehnikas vienības.
 
Autoceļu uzturētāji aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk