Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

04.04.2016.

06.04.2016.

“Latvijas autoceļu uzturētājs”, izmantojot “OP Finance” līzingu, iegādājas 14 jaunus riteņtraktorus par 1,5 miljoniem eiro 

2015. gada nogalē līzinga kompānija “OP Finance” iepirkuma konkursā ieguva tiesības finansēt 14 riteņtraktoru iegādi VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ceļu sakopšanas darbiem. Šā gada martā iepirkuma darījums tika pabeigts – “OP Finance” LAU rīcībā nodeva 14 jaudīgus zīmola “Valtra” riteņtraktorus, kas tika iegādāti no lauksaimniecības tehnikas un traktortehnikas tirdzniecības uzņēmuma “Valtek”. Darījuma kopsumma – gandrīz 1,5 miljoni eiro. SIA “Valtek” valdes loceklis Juris Narubins atzīst, ka šis ir viens no lielākajiem darījumiem uzņēmuma vēsturē, “Valtek” vislielākais darījums vienā piegādē, kā arī riteņtraktoru ražotāja – Somijas uzņēmuma “Valtra Oy Ab” – lielākais darījums vienam klientam Latvijā.

 
10 no LAU iegādātajiem riteņtraktoriem ir “Valtra T214V” ar 228 ZS jaudu, bet pārējie 4 – “Valtra N103.4” ar 111 ZS jaudu. Visi traktori ir aprīkoti ar speciālajām industriālajām riepām, priekšējo uzkari un Igaunijas uzņēmumā “Meiren” ražotu sniega lāpstu. Vasarā riteņtraktori pēc vajadzības strādās ar citu – sezonai atbilstošu – aprīkojumu. SIA “Valtek” nodrošinās arī riteņtraktoru garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu.
 
VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs uzsver, ka jaunas tehnikas iegāde bijusi nepieciešama, lai pakāpeniski atjaunotu tehnikas parku, jo daļa no riteņtraktoriem gan morāli, gan fiziski noveco: “Mūsu uzņēmuma tehnikas parkā kopumā ir vairāk nekā 150 riteņtraktori, kuri piemēroti darbiem jebkurā sezonā – ziemā traktori strādā, piemēram, ar sniega lāpstām, bet vasarā riteņtraktorus aprīkojam ar tādiem agregātiem kā uzkarināmā zāles pļaujmašīna, ceļa slaukāmā slota, piekabināmais greideris vai pašizgāzēja piekabe.” 
 
Komentējot iepirkumu, V. Kononovs norāda, ka 14 % no LAU kopējā riteņtraktoru parka ir zīmola “Valtra” ražotie riteņtraktori: “Jaunie riteņtraktori strādās uz ceļiem dažādās Latvijas vietās – Rīgā, Jēkabpilī, Valmierā, Gulbenē, Ludzā, Balvos, Dobelē, Daugavpilī, Bauskā, Liepājā, Saldū, Preiļos un Madonā. Riteņtraktori mums ir nepieciešami, lai vasarā ceļu malās izpļautu krūmu atvases un zāli, bet ziemā no ceļiem notīrītu sniegu. Riteņtraktorus izmantojam brauktuvju slaucīšanai, atpūtas laukumu sakopšanai, dažādu beramo materiālu transportēšanai un piekabināmo greideru vilkšanai. Piekabināmie greideri ir paredzēti grantēto autoceļu uzturēšanai. Vasarā ar tiem uzirdinām, izlīdzinām un profilējam grantēto ceļu virsējo klātni, kā arī atjaunojam ceļu nomales. Savukārt ziemā ar greideriem attīrām sniegu no ceļu braucamās daļas, pārvietojam sniegu ceļa nomalēs un grāvjos, kā arī rievojam apledojumu.” 
 
Līzinga kompānijas “OP Finance” valdes loceklis Elmārs Prikšāns uzsver, ka šādu projektu finansēšana atbilst uzņēmuma ilgtermiņa stratēģijai Latvijā: “Mēs esam ieinteresēti finansēt projektus, kuri veicina Latvijas attīstību. Labi uzturēts ceļu tīkls ir būtisks priekšnoteikums Latvijas konkurētspējai. Mums ir gandarījums par sadarbību ar tik pieredzējušiem un profesionāliem partneriem, kādi ir “Latvijas Autoceļu Uzturētājs” un “Valtek”, finansējot vienu no šā gada lielākajiem traktortehnikas iepirkumiem.”
 
 
 
Darījums noslēgts. 14 “Valtra” riteņtraktori gatavi darbam uz Latvijas ceļiem. No kreisās: zīmola “Valtra” pārstāvis Skandināvijā, Baltijas valstīs, Vācijā un Austrijā Mati Tītinens (Matti Tittinen), SIA “Valtek” valdes loceklis Juris Narubins, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes loceklis Oskars Zemītis un “OP Finance” SIA vadītājs Elmārs Prikšāns.
 
 
Par VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs
“Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8000 km autoceļu ir ar melno segumu, un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu. Tāpat ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem. 
 
Par “OP Finance” SIA (līdz 03.04.2016. – “Pohjola Finance” SIA)
“OP Finance” ir līzinga kompānija, kas piedāvā pilnu līzinga produktu klāstu dažādās nozarēs strādājošām juridiskajām personām. “OP Finance” ir spēcīgas pozīcijas industriālajā līzingā, jo īpaši lauksaimniecības sektorā. “OP Finance” ir Somijas spēcīgākās finanšu grupas “OP Financial Group” lielākās bankas “OP Corporate Bank plc" meitasuzņēmums, kas Latvijā strādā no 2008. gada.
 
Par SIA “Valtek”
SIA “Valtek” ir lauksaimniecības, mežizstrādes, kūdras ieguves un komunālās tehnikas tirdzniecības un servisa uzņēmums, kas ir dibināts 2003. gadā. Uzņēmuma apgrozījums 2015. gadā bija 13,2 miljoni eiro. SIA “Valtek” ir 100 % Latvijas kapitāla uzņēmums, kura dibinātāji ar zīmola “Valtra” tehniku strādā kopš 1996. gada. SIA “Valtek” pārstāv un nodrošina profesionālu servisu zīmolu “Challenger”, “Fendt”, “Valtra”, “Komatsu Forest”, “McHale”, “Agrolux ”, “Bergmann”, “Fella”, “Suokone” un citu zīmolu tehnikai.
 
 
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk