Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

04.11.2015.

04.11.2015.

 Valdība atbalsta 3 miljonu eiro piešķiršanu autoceļu ikdienas uzturēšanai un ārkārtas darbiem 

 
Otrdien, 3.novembrī, valdība atbalstījusi 1.4 milj. EUR piešķiršanu autoceļu uzturēšanai ziemas sezonā un 1.6 milj. EUR novirzīšanu ārkārtas uzturēšanas darbiem valsts vietējo un reģionālo autoceļu sabrukušajos posmos. 
 
Nepieciešamos līdzekļus plānots pārdalīt no valsts budžeta programmas “Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē nodrošināšana 2015. gadā” līdzekļiem, kurā izveidojies līdzekļu pārpalikums, paredz Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotais rīkojuma projekts par apropriācijas pārdali.
 
Tā kā 2015. gada 7. jūlija valdības sēdē tika nolemts SM budžetā  paredzētos finanšu līdzekļus autoceļu uzturēšanai 1.4 milj. EUR apmērā novirzīt vasaras sezonā veicamajiem valsts autoceļu sabrukušo posmu seguma ārkārtas uzturēšanas darbiem, par šādu summu attiecīgi samazinājās finansējums autoceļu uzturēšanai ziemā. Taču, lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts pārvaldes funkcijas veikšanu uz autoceļiem 2015. gada ziemas sezonā, ir steidzami nepieciešams papildu finansējums. Ziemas sezonas uzturēšanas darbi ir, piemēram, autoceļu attīrīšana no sniega un sniega aizvākšana, slīdamības samazināšana (ar tehnisko sāli, ar smilts un sāls maisījumu), rievu izveidošana apledojumā (uz grants ceļiem) u.c.
 
Turklāt papildus plānotajiem un veicamajiem valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbiem ziemas sezonā vēl ir vajadzīgi papildus līdzekļi ārkārtas uzturēšanas darbiem uz valsts vietējo un reģionālo autoceļu sabrukušajiem posmiem 1.6 miljonu euro apmērā. Šie līdzekļi nepieciešami, lai nodrošinātu drošus braukšanas apstākļus uz valsts reģionālā autoceļa P72 un vairākiem valsts vietējiem autoceļiem. Par šo naudu ir jāveic nepieciešamie (neatliekamie) valsts autoceļu sabrukušo posmu seguma ārkārtas uzturēšanas darbi – jāsakārto ūdens atvades sistēmas, jālabo iesēdumi, kā arī jāatjauno nesaistītais segums, kas ievērojami uzlabo braukšanas kvalitāti autobraucējiem un lauksaimniekiem, likvidē putekļu daudzumu apkārtējo māju iedzīvotājiem un pagarina ceļa kalpošanu.
 
Elīna Balgalve
SM sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028274
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk