Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

07.09.2010.

07.09.2010.

 Par valsts autoceļu uzturēšanas darbu izpildi vasaras sezonā un

LAU gatavību ziemas sezonai

 

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) turpina vasaras sezonas darbus valsts autoceļu uzturēšanā un gatavojas 2010./2011.gada ziemas sezonai.
 
Vasaras sezona autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim. Kā parasti, šajā laikā lielāko darba apjomu ceļu uzturētājiem veido autoceļa melnā seguma remontdarbi, bet līdztekus tiem tiek remontēti arī grants ceļu segumi, uzturēti satiksmes organizācijas līdzekļi (ceļa zīmes), atjaunoti brauktuvju apzīmējumi, veikta grāvjos, nogāzēs un autoceļa joslās augošu krūmu izciršana, vākti ceļu nomaļu atkritumi u.c.
 
Valsts autoceļu bedrīšu remontdarbus LAU veic saskaņā ar VAS „Latvijas valsts ceļi” pasūtīto darba apjomu un noteiktajos termiņos, kopumā valsts autoceļu melno segumu bedrīšuremontdarbos iesaistot vairāk nekā 100 remontbrigādes visā Latvijā. 2010.gada vasaras sezonā (līdz 31.augustam) LAU ir remontējis bedrītes asfalta seguma valsts autoceļos kopumā 450,6 tūkstošu kvadrātmetra platībā.
 
Uzturot grants seguma valsts autoceļus, LAU ir planējis ceļu klātnes 60,2 tūkstošu kilometru garumā, izvedis ceļmalās atstātos sadzīves atkritumus 3645 kubikmetru apjomā, kā arī veicis citus ar valsts autoceļu uzturēšanu saistītus darbus. 
 
Negaidot vasaras sezonas beigas, ir uzsākti sagatavošanās darbi 2010./2011.gada ziemas sezonai. Lai savlaicīgi nodrošinātos ar kaisāmā materiāla krājumiem, uzņēmums slēdz līgumus ar vairākiem kaisāmā materiāla piegādātājiem. Autoceļu uzturēšanas darbu specifika ziemas sezonā prasa, lai piegādātāji būtu spējīgi nodrošināt savlaicīgas tehniskās sāls piegādes visā Latvijas teritorijā pēc LAU pieprasījuma un īsā laika periodā. Līdz 1.oktobrim kaisāmā materiāla krājumi būs atjaunoti visās LAU noliktavās.
 
LAU ziemas dienestā izmantotās tehnikas vienību skaits tiek plānots līdzvērtīgs iepriekšējiem gadiem, t.i. kopskaitā vairāk nekā 700 dažādu tehnikas vienību. Uzņēmuma mehāniķi jau ir veikuši pārbaudes 80 procentiem ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām aprīkotām automašīnām. Pārbaudes ietver šo auto testus darba simulācijas režīmā. Šādi testi vislabāk ļauj atklāt un novērsta dažādas problēmas un neatbilstības, kas varētu ietekmēt tehnikas darbu ziemas apstākļos. Pēc tam, kad tehnika ir pārbaudīta testējot, tā tiek kalibrēta un ir gatava darbam. Termiņš, kad visai tehnikai ir jābūt pilnībā sagatavotai darbam ziemas dienestā, ir 1.oktobris.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
 
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv

 

 

 

 

 

 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk