Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

08.04.2013.

25.01.2012.

 Šorīt valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 58 ziemas dienesta tehnikas vienības

Valsts autoceļu uzturēšanu 8.aprīļa rītā nodrošina 58 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Brīvdienās ziemas dienesta darbus uz valsts autoceļiem veica 186 ziemas dienesta tehnikas vienības sestdienas rītā un 11 - svētdienas rītā.

8.aprīļa rītā valsts autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā bija iesaistītas 58 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanu veica 23 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 13 – Rīgas ceļu rajonā, Vidzemes reģionā 26, Kurzemē- 5, Latgalē - 4 ziemas dienesta automašīnas. Valsts galvenie autoceļi tika apstrādāti ar pretapledojuma materiālu un braukšanas apstākļi pa tiem ir apmierinoši visā Latvijā.
 
Lai nodrošinātu ceļu uzturēšanu sestdienas, 6.aprīļa rītā, bija nepieciešamas 186 ziemas dienesta automašīnas, kas visā Latvijā veica valsts galveno autoceļu apstrādāti ar pretapledojuma materiālu un tīrīšanu. Lielākais darba apjoms bija Valsts centrālajā reģionā, kur uzturēšanas darbos tika iesaistītas 66 ziemas dienesta automašīnas un Latgalē, kur strādāja 64 tehnikas vienības. Svētdienas, 7.aprīļa rītā, valsts autoceļu uzturēšanā strādāja 11 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Ņemot vērā pavasarim neierasti vēsos laika apstākļus, kādi šogad valda Latvijā, LAU ziemas dienesta informatīvās dežūras ir pagarinātas līdz aprīļa vidum. Dežurantu pienākumos ietilpst regulāru informatīvo ziņojumu par ceļu stāvokli sniegšana valsts autoceļu pārvaldītāja un uzturēšanas darbu pasūtītāja VAS „Latvijas valsts ceļi” (LVC) Satiksmes informācijas centram. Tas ļauj ikvienam ceļu lietotājam operatīvi sekot līdzi situācijai uz valsts autoceļiem LVC mājas lapā (http://lvceli.lv/lat/celu_lietotajiem/brauksanas_apstakli_ziema/) vai saņemt informāciju masu medijos un savlaicīgi reaģēt atbilstoši tai. 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv


 

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk