Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

09.01.2015.

09.01.2015.

 LAU atkārtoti veic ceļa tīrīšanu no sniega un apstrādi ar pretapledojuma materiālu

 
Šobrīd VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta automašīnas darbus veic atkārtoti Vidzemes, Latgales un Centra reģionā. Ziemas dienesta darbos ir iesaistītas 160 automašīnas. Brauktuves tiek vienlaicīgi gan tīrītas no sniega, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu. 
 
Valsts Centrālajā reģionā strādā 68 ziemas dienesta automašīnas, Vidzemes reģionā – 31, Latgales reģionā – 59 un Kurzemes reģionā divas  ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir gandrīz uz visiem valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem. Apmierinoši braukšanas apstākļi ir uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem Kurzemes reģionā.
 
Atsaucoties uz Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pēdējiem laika apstākļu prognozes datiem, nedēļas nogalē gaidāmi mainīgi laika apstākļi - spēcīga snigšana un putināša, pēc tam putenis pāries lietū, kā arī gaidāmas spēcīgas vēja brāzmas, LAU savu iespēju robežās ir gatavi maksimāli ātri reaģēt, lai novērstu radušos postījumus.
 
Atgādinām, ka autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem, kā arī vēja radušos postījumus (sagāzti koki) novērš, uz valsts galvenajiem autoceļiem, pēc tam uz reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, atbilstoši to uzturēšanas prasībām.
 
Autoceļu uzturētāji atgādina, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un dodoties ceļā jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas stils un ātrums. 
 
Pirmie valsts autoceļu uzturēšanas darbi tika uzsākti jau no trijiem rītā un darbos tika iesaistītas 179 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
 
Par LAU:
Novērtējot uzņēmuma korporatīvo atbildību 2013. gadā, LAU piešķirta Ilgtspējas indeksa Sudraba kategorija.
LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi 1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.  
 
Sigita Audere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67686908, 28303346 
e-pasts: sigita.audere@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk