Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

09.04.2015.

09.04.2015.

 Valsts autoceļu uzturēšanai ziemā izlietoti 23 miljoni eiro

 
Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanā ir noslēgusies ziemas sezona. Autoceļu uzturēšanai ziemā, kopš pērnā gada novembra, ir izlietoti gandrīz 23 milj. euro, kas ir aptuveni iepriekšējo gadu līmenī un finanšu līdzekļu ietaupījums nav izveidojies. 
 
Šī ziema bija raksturīga ar mainīgiem laika apstākļiem. Temperatūru svārstību ietekmē uz autoceļiem bieži veidojās arī „melnais” ledus. Līdz ar to, kopš janvāra vidus, VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs“ uzsāka preventīvo kaisīšanu ar mērķi samazināt apledojuma veidošanās iespējamību uz autoceļa brauktuves. 
 
Brauktuvju kaisīšanai ar pretslīdes materiāliem izlietoti 10 milj. euro, preventīvai kaisīšanai 3,3 milj. euro, brauktuvju attīrīšanai no sniega ar vienlaicīgu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem 5,3 milj. euro, brauktuvju attīrīšanai no sniega vairāk nekā viens miljons euro un rievu izveidei viens miljons euro.
 
Par LAU:
LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu. 
 
Sigita Audere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67686908, 28303346 
e-pasts: sigita.audere@lau.lv
www.lau.lv  
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk