Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

09.10.2012

09.10.2012.

Par valsts autoceļu uzturēšanas darbu izpildi 2012. gada vasaras sezonā un LAU gatavību ziemas sezonai

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) turpina vasaras sezonas darbus valsts autoceļu uzturēšanā un gatavojas 2012./2013.gada ziemas sezonai.
 
Vasaras sezona autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim. Kā parasti, šajā laikā lielāko darba apjomu ceļu uzturētājiem veido autoceļa melnā seguma remontdarbi, bet līdztekus tiem tiek remontēti arī grants ceļu segumi, uzturēti satiksmes organizācijas līdzekļi (ceļa zīmes), atjaunoti brauktuvju apzīmējumi, veikta grāvjos, nogāzēs un autoceļa joslās augošu krūmu izciršana, u.c. ar valsts autoceļu uzturēšanu saistīti darbi.
 
Valsts autoceļu bedrīšu remontdarbus LAU veic saskaņā ar VAS „Latvijas valsts ceļi” pasūtīto darba apjomu un noteiktajos termiņos. 2012.gada vasaras sezonā (līdz 30.septembrim) LAU ir remontējis bedrītes asfalta seguma valsts autoceļos kopumā vairāk kā 451 tūkstoša kvadrātmetru platībā.
 
Uzturot grants seguma valsts autoceļus, LAU ir planējis ceļu klātnes 68,5 tūkstošu kilometru garumā, veicis grants, šķembu un uzlabotās grunts segumu nošļūkšanu vairāk kā 44 tūkstošu kilometru garumā. Saskaņā ar autoceļu pārvaldītāja VAS „Latvijas valsts ceļi” pasūtījumu LAU Latgales reģionā veic valsts autoceļu tīkla ārkārtas uzturēšanas darbus, kuru ietvaros tiek veikta šķembu seguma izbūve un atjaunošana, sakārtota ūdens novades sistēma, veikta divkārtu virsmas apstrāde. Visi darbi nepieciešami, lai pagarinātu autoceļa kalpošanas ilgumu, uzlabotu ceļu kvalitāti, likvidētu bedres un dangas, tādējādi paaugstinot braukšanas drošību, komfortu un sagatavotu autoceļus ziemas sezonai.
 
Negaidot vasaras sezonas beigas, ir uzsākti sagatavošanās darbi 2012./2013.gada ziemas sezonai. Lai savlaicīgi nodrošinātos ar kaisāmā materiāla krājumiem, uzņēmums slēdz līgumus ar vairākiem kaisāmā materiāla piegādātājiem. LAU speciālisti veic ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām aprīkoto automašīnu tehniskās pārbaudes, kas ietver auto testus darba simulācijas režīmā. Šādi testi vislabāk ļauj atklāt un novērst dažādas problēmas un neatbilstības, kas varētu ietekmēt tehnikas darbu ziemas apstākļos.
 
 Iestājoties rudenīgam, lietainam un tumšam laikam, vēršam autovadītāju vērību uz to, ka lietainā laikā ceļu segumi bieži ir slapji, daudzviet tos klāj nobirušās koku lapas, līdz ar to transporta vadāmībā un īpaši bremzēšana var būtiski pasliktināties. Atgādinām, ka laikam paliekot aukstākam, rīta stundās laika un braukšanas apstākļi var līdzināties ziemas sezonai. Lūdzam autovadītājus izvēlēties rudens laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
 Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk