Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

10.01.2013.

28.11.2012.

Valsts autoceļu uzturēšanā šorīt strādā 156 ziemas dienesta tehnikas vienības

Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 10.janvāra rītā strādā 156 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Ņemot vērā laika apstākļus un autoceļu stāvokli, uzturēšanas darbos dienas gaitā var tikt iesaistītas papildus ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 10.janvāra rītā strādā 156 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātās ar pretapledojuma materiālu. Lielākajā daļā Latvijas turpina snigt un braukšanas apstākļi ir apgrūtināti.
 
Valsts Centrālajā reģionā šajā rītā strādā 59 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 28 - Rīgas rajonā. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātās ar pretapledojuma materiālu. Braukšanas apstākļi reģionā ir apgrūtināti.
 
Vidzemes reģionā valsts autoceļu uzturēšanā iesaistītas 46 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, Kurzemē strādā 45 ziemas dienesta automašīnas. Sniega dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi saglabājas visā reģionā.
 
Latgales reģiona valsts autoceļu uzturēšanu 10.janvāra rītā nodrošina 9 ziemas dienesta automašīnas. Arī šajā reģionā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti.
 
Jāņem vērā, ka saskaņā ar meteorologu prognozēm šodien turpināsies ilgstoša snigšana. Autoceļu uzturētāji atgādina, ka spēji mainīgos un ārkārtējos laika apstākļos (iestājas, ja nepārtraukti snigušā sniega kārtas biezums četrās stundās pārsniedz 10 centimetrus, intensīva snigšana turpinās nepārtraukti ilgāk par sešām stundām vai ar pārtraukumiem ilgāk par 12 stundām), valsts autoceļu uzturēšana tiek veikta autoceļu prioritātes kārtībā.
 
Autovadītāji visā Latvijā tiek aicināti braukt uzmanīgi un izvēlēties laika un ceļa apstākļiem piemērotu braukšanas stilu un ātrumu.  
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk