Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

10.05.2011

17.05.2011.

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” salabojis bedrītes 31 tūkstotšu kvadrātmetru platībā 

 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) laika posmā no 2. līdz 8.maijam ir veicis valsts autoceļu melnā seguma bedru remontu vairāk kā 31 087 m2 platībā visā Latvijas teritorijā.
 
Autoceļu uzturēšanas jomā pašlaik tiek veikti vasaras sezonai atbilstošie autoceļu segumu un aprīkojuma sakārtošanas darbi, no kuriem lielākais darbu apjoms saistīts ar autoceļu melnā seguma remontu un grants ceļu sakopšanas darbiem. Laika posmā no 2. līdz 8. maijam visā Latvijas teritorijā ir veikti bedrīšu remontdarbi 31 087 m2 platībā.
 
No salaboto bedrīšu apjoma uz A klases autoceļiem ir saremontētas vairāk kā 18 tūkstoši kvadrātmetru, B klases autoceļiem – vairāk kā 9 tūkstoši, C un D klases – vairāk kā 3,5 tūkstoši kvadrātmetru.
 
Papildus šiem darbiem ir veikti autoceļu ar grants segumu un šķembu segu uzturēšanas darbi: planēšanas, profilēšanas, iesēdumu un bedru remonts, kā arī autoceļu izskalojumu aizbēršanas darbi.
 
 
49% valsts autoceļu ir atzīti par sliktā un ļoti sliktā stāvoklī esošiem un asfaltēto segumu defektu labošana ir neatliekams pasākums satiksmes drošības nodrošināšanai, tomēr tas būtiski neuzlabo autoceļu melnā seguma stāvokli. LAU specializācija ir autoceļu ikdienas uzturēšanas darbi un tā personāla un tehnikas resursi ļauj veikt lielāku darbu apjomu, nekā līdz šim, finansu deficīta apstākļos tiek pasūtīti. LAU autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, veic atbilstoši noteiktajām tehniskajām prasībām un autoceļu pārvaldītāja veiktajam darbu pasūtījumam.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk