Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

11.01.2013.

29.11.2012.

 

Valsts autoceļu uzturēšanā šorīt strādā 321 ziemas dienesta tehnikas vienība

 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 11.janvāra rītā strādā 321 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība. Šajā ziemas sezonā tas ir lielākais vienlaikus autoceļu uzturēšanā iesaistītais tehnikas daudzums.
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 11.janvāra rītā strādā 321 LAU ziemas dienesta tehnikas vienība, no tām 167 ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām aprīkotas automašīnas. Braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā Latvijā, daudzviet turpina snigt. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātās ar pretapledojuma materiālu.
 
Kurzemē valsts autoceļu uzturēšanas darbos šajā rītā iesaistītas 97 ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Valsts Centrālajā reģionā strādā 84 tehnikas vienības, no tām 40 - Rīgas rajonā.
 
Latgales reģionā valsts autoceļu uzturēšanu nodrošina 73 LAU ziemas dienesta automašīnas, savukārt Vidzemē strādā 67 tehnikas vienības.
 
Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātās ar pretapledojuma materiālu, tomēr daudzviet turpina snigt un braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā Latvijā.
 
Lai arī meteorologi prognozē, ka šodien snigšanas stiprums mazināsies, vietām putinās un būs pasliktināta redzamība.
 
Autoceļu uzturētāji atgādina, ka spēji mainīgos un ārkārtējos laika apstākļos, kas iestājas intensīvas un ilgstošas snigšana laikā, valsts autoceļu uzturēšana tiek veikta autoceļu prioritātes kārtībā.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk