Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

11.02.2013

11.02.2013.

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu aizvadītajās brīvdienās un 11. februāra rītā

  
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos aizvadītajās brīvdienās kopumā bija iesaistītas 252 „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Šajā rītā līdz plkst. 8.00 uz valsts autoceļiem darbu sāka 228 ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.

Aizvadītās brīvdienas, kā jau meteorologi solīja, bija bagātas ar nokrišņiem. Valsts autoceļu uzturēšanā kopumā tika iesaistītas 252 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tika gan tīrītas, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Sestdien, 9. februārī Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 47 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 22 – Rīgas ceļu rajonā. Latgales reģionā strādāja 33 ziemas automašīnas, Vidzemē – 31 un  Kurzemē - 30 ziemas tehnikas vienības. Visur brauktuves tika apstrādātas ar pretapledojuma materiālu un dažos reģionos tika arī tīrītas.
 
Svētdien, 10. februāra rītā līdz plkst. 8:00 autoceļu uzturēšanas darbus uzsāka 111 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 37 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 19 - Rīgas reģionā, Latgales reģionā darbus veica 39 automašīnas, Vidzemē – 35 tehnikas vienības. Visur brauktuves tika apstrādātas ar pretapledojuma materiālu un dažos reģionos tika arī tīrītas.
 
Šajā rītā līdz plkst. 8:00 valsts autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā tika iesaistītas 228 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem ir apgrūtināti, ir sniegots un veidojas apledojums. Autoceļi tiek tīrīti un apstrādāti ar pretapledojuma materiālu atkārtoti.  
 
Vidzemes reģionā autoceļu uzturēšanā iesaistītas 70 tehnikas vienības, Centrālajā reģionā - 65 LAU tehnikas vienības, no tām 30 – Rīgas ceļu rajonā, Kurzemē – 54, Latgales reģionā darbos ir iesaistītas 39 ziemas automašīnas. 
 
Ceļu uzturētāji atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs, līdz ar to braukšanas apstākļi var būt dažādi. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, pielāgoties katram konkrētam ceļam, pa kuru braucat!
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk