Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

11.04.2011

12.04.2011.

Valsts autoceļu uzturēšanā notiek pāreja uz vasaras sezonu  

 
Ar aprīli autoceļu uzturēšanā ir notikusi pāreja uz vasaras sezonas darbiem un AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU), iestājoties darbu veikšanai atbilstošiem laika apstākļiem, ir gatavs uzsākt valsts autoceļu melno segumu bedrīšu masveida remontus.
 
Vasaras sezona autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim. Šajā laikā LAU veic autoceļu segumu uzturēšanas darbus ( melnā seguma bedrīšu remonts, virsmas raupjuma atjaunošana, grants un šķembu ceļu seguma remontdarbus ), autoceļu kopšanas darbus ( grāvju tīrīšana un to profila atjaunošana, nomaļu planēšana un profilēšana, krūmu izciršana un zāles pļaušana ), ceļa zīmju uzturēšanu , brauktuvju apzīmējumu atjaunošanas darbus u.c. LAU autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, veic atbilstoši noteiktajām tehniskajām prasībām un autoceļu pārvaldītāja veiktajam darbu pasūtījumam.
 
Sākoties autoceļu uzturēšanas vasaras sezonai, LAU ir gatavs veikt valsts autoceļu bedrīšu remontdarbus saskaņā ar pasūtīto darba apjomu un noteiktajos termiņos, iesaistot kopumā vairāk kā 100 remontbrigādes visā Latvijā. Masveida bedrīšu remontu, izmantojot bedrīšu aizpildīšanu ar šķembām un bitumena emulsiju, LAU sāks tiklīdz iestāsies darbu kvalitatīvai izpildei atbilstoši pastāvīgi laika apstākļi (diennakts vidējā temperatūra virs +5oC).
 
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.224, ir noteikti sekojoši termiņi bedrīšu remontiem uz valsts autoceļiem:
·          Uz A uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 1. jūnijam;
·          Uz B uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 15. jūnijam;
·          Uz C un D uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 1. jūlijam.
 
Meteorologi prognozē, ka nākamajā nedēļā būs nepastāvīgi laika apstākļi (lietains, naktīs gaisa temperatūra tuvu nullei), līdz ar to, plānojam, ka bedrīšu masveida remonta darbus varētu uzsākt gada 16. vai 17. nedēļā, kad varētu iestāties bedrīšu remontam atbilstoši laika apstākļi.
 
Kamēr laika apstākļi nepieļauj masveida bedrīšu remontdarbus, ceļu uzturētāji labo tikai satiksmei bīstamās, jeb, t.s., avārijas bedres. Šogad līdz 8. aprīlim ir saremontētas bedres vairāk kā 23 tūkstoši kvadrātmetru platībā. Īpaši bedrainie ceļu posmi tiek aprīkoti ar ceļa zīmēm "Nelīdzens ceļš", bet nepieciešamības gadījumā noteikts arī ātruma ierobežojums.
 
Apzinoties neapmierinošo situāciju uz valsts autoceļiem, ceļu uzturētāji lūdz ceļu lietotājus būt saprotošiem un arī pašiem iespēju robežās informēt par braukšanai bīstamām bedrēm LAU ziemas dienesta informatīvos dežurantus (var norādīt konkrētus numurus, vai atsaukties uz informāciju mājas lapā) vai Satiksmes informācijas centru pa diennakts informatīvo tālrunu 65025555. Tas palīdzēs operatīvi novērst jaunizveidojušās avārijas bedres, un vienlaikus samazinās neērtības ceļu lietotājiem.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lvAtpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk