Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

11.10.2010.

26.02.2008.
Ceļu uzturētāji aicina autovadītājus gatavoties ziemai savlaicīgi
 
Ziemai raksturīgi laika apstākļi uz autoceļiem nereti iestājas jau oktobrī, prasot pastiprinātu uzmanību kā no ceļu uzturētājiem, tā autovadītājiem.
 
Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.novembra līdz 31.martam, tomēr tas nenozīmē, ka autoceļus atbilstoši meteoroloģiskajiem apstākļiem uztur tikai šajā ar Ministru kabineta noteikumiem regulētajā periodā. Ja uz autoceļiem izveidojas apledojums agrāk, kā tas nereti notiek agrās rudens rīta stundās Latvijā, tad, vadoties no situācijas, valsts autoceļus sāk apstrādāt ar pretslīdes materiālu. Darbs tiek veikts prioritārā secībā, ņemot vērā konkrētā autoceļa ekonomisko un sociālo nozīmi. 
 
Šoruden pirmo reizi AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienests ir sācis darbu 11.oktobra rītā, apstrādājot ar pretslīdes materiālu atsevišķus valsts autoceļu posmus Siguldas apkārtnē. Parasti agrāk par ziemas sezonas sākumu ar pretslīdes materiālu tiek apstrādāti arī tilti un ceļu pārvadi, kur veidojas t.s. „melnais ledus”.
 
Jau līdz š.g. 1.oktobrim LAU bija nodrošinājies ar kaisāmo materiālu, kā arī, testējot un kalibrējot, sagatavojis darbam ziemas dienestā nepieciešamo tehniku. Kopskaitā ziemas dienestā plānots izmantot vairāk nekā 700 dažādas tehnikas vienības, no tām – 237 ir ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām aprīkotas automašīnas.
 
Lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis, savlaicīgi gatavoties ziemai tiek aicināti arī autovadītāji. Ņemot vērā meteorologu prognozes, autoceļu uzturētāji atgādina, ka pienācis laiks arī pašiem autovadītājiem kā psiholoģiski, tā praktiski sagatavoties tuvojošajai ziemas sezonai, ņemot vērā sekojošo:
  1. nevilcināties ar vasaras riepu nomaiņu;
  2. ieplānot vairāk laika galamērķa sasniegšanai un izbraukt nedaudz agrāk nekā ierasts;
  3. braukšanas ātrumu un stilu izvēlēties atbilstoši savai pieredzei, automobiļa tehniskajām iespējām, ceļa segumam un laika apstākļiem.
Visbeidzot, ikvienam autovadītājam svarīgi atcerēties, ka īpaši uzmanīgiem ir jābūt naktīs un agrās rīta stundās šķērsojot tiltus un ceļu pārvadus, kā arī izbraucot klajās vietās, jo pastāv t.s. melnā ledus veidošanās risks. Brauciet lēnāk, ievērojiet distanci un nezaudējiet modrību! 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
 
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk