Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

11.12.2012

11.12.2012.

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu 11.decembra rītā

 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 11.decembra rītā strādā 191 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
11.decembra rītā uz visiem galvenajiem valsts autoceļiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi. Brauktuves ir sniegotas un apledo. Tās tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu. Autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā ir iesaistīta191 LAU ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
Šajā rītā autoceļu uzturēšanas darbos vislielākais tehnikas vienību skaits ir iesaistīts Centra reģionā, kur darbus veic 57 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 29 strādā Rīgas rajonā.
 
Kurzemē 11.decembra rītā autoceļu tīrīšanas un kaisīšanas darbus veic 53 ziemas dienesta automašīnas, Vidzemē strādā 46 un Latgales reģionā - 35 tehnikas vienības. Visur brauktuves tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Ilgstošas snigšanas laikā brauktuves tiek tīrītas un apstrādātas ar pretapledojuma materiālu vairākkārtēji, lai mazinātu satiksmes traucējumus, taču objektīvu iemeslu dēļ šādos laika apstākļos pilnīgi tīru no sniega un apledojuma to uzturēt ir neiespējami. Atgādinām, ka autoceļi tiek tīrīti prioritārā secībā, vadoties pēc autoceļu ziemas uzturēšanas klases.
 
Vēršam uzmanību uz to, ka sniega tīrāmās mašīnas nav viegli manevrējamas, efektīvi strādājot tās pārvietojas ar nelielu ātrumu, tādēļ esiet pacietīgi un pieklājīgi. Lūdzam autovadītājus sekot līdzi ceļa apstākļiem un izvēlēties tiem atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu. Esiet gudri, brauciet apdomīgi un nezaudējiet modrību!
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk