Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

12.03.2012

12.03.2012.

 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu aizvadītajās brīvdienās un 12. marta rītā    

Valsts autoceļu uzturēšanas darbos aizvadītajās brīvdienās kopumā bija iesaistītas 292 „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienības. Šajā rītā līdz plkst. 8.00 uz valsts autoceļiem darbu sāka 110 ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.

Lai arī laika apstākļi liecina par pavasara iestāšanos, tomēr autoceļu ikdienas uzturēšanas ziemas dienests turpina darbu. Aizvadītajās brīvdienās valsts autoceļu uzturēšanā kopumā tika iesaistītas 292 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tika gan tīrītas, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Sestdien, 10. martā Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 50 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 26 – Rīgas ceļu rajonā. Vidzemes reģionā strādāja 45 ziemas automašīnas, Latgalē – 23, Kurzemē – 20 ziemas tehnikas vienības. Visur brauktuves tika apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Svētdien, 11. marta rītā līdz plkst. 8:00 autoceļu uzturēšanas darbus uzsāka 154 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Centrālajā reģionā autoceļu uzturēšanā bija iesaistītas 47 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 23 Rīgas reģionā, Vidzemes reģionā darbus veica 45 automašīnas, Kurzemē – 39, Latgalē – 23 tehnikas vienības. Visur brauktuves tika apstrādātas ar pretapledojuma materiālu un Latgalē tās tika arī tīrītas.
 
Šajā rītā līdz plkst. 8:00 valsts autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā ir iesaistītas 110 LAU ziemas dienesta tehnikas vienības. Valsts centrālajā reģionā strādā 33 ziemas dienesta automašīnas, no tām 17 Rīgas reģionā. Kurzemes un Vidzemes reģionos autoceļu uzturēšanu nodrošina 24 ziemas automašīnas katrā, Latgales reģionā strādā 29 ziemas dienesta tehnikas vienības. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Sākoties atkusnim autoceļu asfaltbetona segumos pastiprināti veidojas bedres un pagaidām ir iespējams labot tikai satiksmei bīstamās jeb tā saucamās avārijas bedres primārās nozīmēs maršrutos.
 
Lai gan autoceļi tiek regulāri apsekoti, tomēr, ņemot vērā to kopējo stāvokli un nolietotības pakāpi, bedres uz brauktuvēm var izveidoties ļoti strauji. Ceļu uzturētāji lūdz autovadītājus būt uzmanīgiem un ievērot ceļa zīmes un norādes par ceļa stāvokli un notiekošajiem ceļu remontdarbiem. Tāpat autovadītāji tiek lūgti iespēju robežās arī pašiem informēt par braukšanai bīstamām bedrēm. To var izdarīt, zvanot Satiksmes informācijas centram pa diennakts informatīvo tālruni 65025555. Šāda rīcība palīdzētu ceļu uzturētājiem operatīvāk reaģēt un novērst jaunizveidojušās avārijas bedres, vienlaikus samazinot neērtības autobraucējiem.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29263093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk