Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

12.04.2010.

14.12.2009.
 
Valsts autoceļu uzturēšanā notiek pāreja uz vasaras sezonu
 
Ar aprīli autoceļu uzturēšanā ir notikusi pāreja uz vasaras sezonas darbiem un AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU), iestājoties tehnoloģijai atbilstošiem laika apstākļiem, ir gatavs uzsākt valsts autoceļu melno segumu bedrīšu masveida remontus.  
 
Vasaras sezona autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim. Šajā laikā lielāko darba apjomu ceļu uzturētājiem veido autoceļa melnā seguma remontdarbi, bet līdztekus tiem tiek remontēti arī grants ceļu segumi, uzturēti satiksmes organizācijas līdzekļi (ceļa zīmes), atjaunoti brauktuvju apzīmējumi, veikta grāvjos, nogāzēs un autoceļa joslās augošu krūmu izciršana, vākti ceļu nomaļu atkritumi u.c.
 
Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.224, ir noteikti sekojoši termiņi bedrīšu remontiem uz valsts autoceļiem:
·           Uz A uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 1. jūnijam;
·           Uz B uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 15. jūnijam;
·           Uz C un D uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 1. jūlijam.
 
Lai varētu uzsākt masveida bedrīšu remontus, nepieciešami stabili laika apstākļi ar diennakts vidējo gaisa temperatūru virs +5 grādiem pēc Celsija. Pie tam svarīgi, lai arī naktīs gaisa temperatūra būtu pozitīva. Meteorologi prognozē, ka atbilstoši laika apstākļi iestāsies jau šīs nedēļas laikā, kad LAU varētu uzsākt masveida bedrīšu remontus, izmantojot bitumena emulsijas – šķembiņu tehnoloģiju.
 
Valsts autoceļu bedrīšu remontdarbus LAU ir gatavs veikt saskaņā ar pasūtīto darba apjomu un noteiktajos termiņos, kopumā valsts autoceļu melno segumu bedrīšuremontdarbos iesaistot vairāk nekā 100 remontbrigādes visā Latvijā.
 
Kamēr laika apstākļi nepieļauj masveida bedrīšu remontdarbus, ceļu uzturētāji labo tikai satiksmei bīstamās, jeb t.s., avārijas bedres. Šogad līdz 7.aprīlim ir saremontētas bedres vairāk nekā 10 tūkstoši kvadrātmetru platībā.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
 
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv 

 
 
 

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk