Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

12.10.2012

12.10.2012.

 

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” 2012./2013.gada ziemas sezonai gatavo tehniku un nodrošinās ar kaisāmo materiālu
  
Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.novembra līdz 31.martam. AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) jau no septembra sākuma ir veicis sagatavošanās darbus, savedot kārtībā tehniku un iegādājoties kaisāmo materiālu. 
 
Jau līdz 1.oktobrim uzņēmums bija nodrošinājies ar kaisāmo materiālu – vairāk kā 40 tūkstoši tonnas sāls un 20 tūkstoši kubikmetru smilts-sāls maisījuma. Krājumi vēl tiek papildināti.
 
LAU ziemas sezonai savās struktūrvienībās visā Latvijā  ir sagatavojis darbam ziemas dienestā nepieciešamo tehniku. Kopskaitā ziemas dienestā plānots izmantot vairāk kā 500 dažādas tehnikas vienības.
 
Lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis, savlaicīgi gatavoties ziemai tiek aicināti arī autovadītāji.
 
LAU atgādina autovadītājiem, ka ar pilnu jaudu valsts autoceļu uzturēšanas darbi tiks sākti tad, kad iestāsies ziemai atbilstoši laika apstākļi. LAU aicina autovadītājus nevilcināties ar vasaras riepu nomaiņu un atgādina, ka īpaši uzmanīgiem autovadītājiem ir jābūt naktīs un agrās rīta stundās, šķērsojot tiltus un ceļu pārvadus, jo pastāv t.s. melnā ledus veidošanās risks. Autoceļu uzturētāji atgādina, ka pienācis laiks arī pašiem autovadītājus kā psiholoģiski, tā praktiski sagatavoties tauvojošajai ziemas sezonai. Laika un ceļa apstākļiem atbilstoša braukšanas ātruma izvēle ziemai tuvojoties iegūst arvien lielāku nozīmi, lai galamērķis tiktu sasniegts bez starpgadījumiem.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk