Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

12.10.2015.

12.10.2015.

 Aptauja: 93% iedzīvotāju uzskata, ka no visām Satiksmes ministrijas jomām prioritāte ir autoceļu uzturēšana un uzlabošana

 
Saskaņā ar socioloģisko pētījumu centra SKDS augustā veikto sabiedriskās domas aptauju, 93% iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu uzturēšana un uzlabošana ir aktuālākā problēma un prioritāte no visām Satiksmes ministrijas pārziņā esošajām jomām. Tikai 1% iedzīvotāju uzskata, ka šī ir pilnīgi neaktuāla problēma, 3% uzskata, ka tā ir drīzāk neaktuāla, bet 4% iedzīvotāju bija grūti rast atbildi uz šo jautājumu.
 
“Aptaujas dati lieliski ilustrē to, ka autoceļu infrastruktūras sakārtošana valstī ir viena no aktuālākajām prioritātēm. Katrā reģionālajā vizītē jebkura amatpersona kā pirmo saņem jautājumu par ceļiem – kad tie tiks savesti kārtībā. Tāpēc es turpināšu pārliecināt kolēģus valdībā ieklausīties sabiedrības pieprasījumā - ceļu sakārtošanai ir jākļūst par prioritāti līdz ar valsts drošību, veselību un izglītību. Kā jau esmu teicis, bez sakārtoties ceļiem, neviena cita prioritāte nav īsti sasniedzama,” komentējot aptaujas datus, uzsver satiksmes ministrs Anrijs Matīss.  
 
Par otro Satiksmes ministrijas prioritāti iedzīvotāji uzskata kravu tranzīta attīstību, kā trešo - ostu attīstību, nākamās prioritātes secībā nosauktās jomas ir iekšzemes dzelzceļa pasažieru pārvadājumu uzlabošana, starppilsētu autobusu pārvadājumu problēmas un lidostas “Rīga” attīstība. 
 
Pētījumu centrs SKDS veicis aptauju šā gada augustā visos Latvijas reģionos, tiešo interviju veidā. 
 
Rudenī uz ceļiem veidojas sarma un ceļš kļūst slidens
 
Vēršam autobraucēju uzmanību uz to, ka rudenī strauji sarūk gaišais diennakts periods, ir iespējama migla un satiksme rītos un vakaros norit sliktākas redzamības apstākļos. Neapgaismotos posmos ceļš kļūst grūtāk pārredzams un var savlaicīgi nepamanīt gājējus vai stāvošus transportlīdzekļus. Aukstajos rītos, kad temperatūra noslīd zem nulles, atsevišķās vietās uz ceļiem veidojas sarma un ceļš kļūst slidens. Aicinām pārliecināties par brauktuves stāvokli un izvēlēties drošu braukšanas ātrumu.
 
Aicinām arī gājējus un velosipēdistus rūpēties par satiksmes un savu drošību, diennakts tumšajā laikā lietot apģērbu vai vesti ar labi saskatāmiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. 
 
 
Aktuālā informācija par satiksmi valsts autoceļu tīklā un uzziņas ir pieejamas pa diennakts bezmaksas tālruni 80005555, www.lvceli.lv, kā arī aplikācijā Waze.
 
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk