Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

13.01.2015.

13.01.2015.

 Brauktuves ar pretapledojuma materiālu apstrādā 119 ziemas dienesta automašīnas

 
VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta darbos iesaistītas 119 tehnikas vienības. Uz valsts nozīmes autoceļiem šorīt daudzviet ir izveidojies "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
Šobrīd apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:
- A2 Rīga-Līgatne;
- A3 Murjāņi – Braslas tilts;
- A6 Rīga–Ogre;
- A8 Rīga- Meitene;
- A9 Rīga- Skulte-Liepāja;
- A10 Rīga-Kūdra.
 
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jelgavas, Kuldīgas, Limbažu, Talsu, Tukuma un Ventspils apkaimē.
 
Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem vietējas nozīmes autoceļiem.
 
Centra reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas – 59, Kurzemē – 32, Vidzemes reģionā – 14 un Latgalē – 14 ziemas dienesta automašīnas.
 
Ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet gan vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu normatīvajā laikā. Tāpēc autovadītājiem jāņem vērā, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.
 
Autovadītājiem ir jāņem vērā, ka ziemas dienesta darbi uz autoceļiem tiek veikti prioritārā secībā, atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasēm. 
 
Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Par LAU:
LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi 1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.  
 
Sigita Audere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67686908, 28303346; e-pasts: sigita.audere@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk