Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

18.09.2009.

25.09.2009.

                          

Par izmaiņām „Latvijas autoceļu uzturētājs” nosaukumā
Ar š.g. 17.septembri „Latvijas autoceļu uzturētājs” maina savu nosaukumu uz akciju sabiedrība „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU). Jaunais nosaukums nerada izmaiņas ne uzņēmuma struktūrā, ne pārvaldē, ne darbībā - tas joprojām pilnībā pieder Latvijas valstij un valstij piederošo akciju turētājs ir Satiksmes ministrija.
 
2009.gada 17.septembrī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercreģistrā ir reģistrētas izmaiņas „Latvijas autoceļu uzturētājs” firmas nosaukumā. Turpmāk uzņēmums no „Valsts akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs”” maina nosaukumu uz „Akciju sabiedrība „Latvijas autoceļu uzturētājs”.
 
Šādu nosaukuma maiņas nepieciešamību nosaka likuma Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām 28.pants un Ministru kabineta 2009.gada 30.jūnija Noteikumi par valsts un pašvaldības akciju sabiedrību tipveida statūtiem.
 
Likums un noteikumi nosaka, ka vārdu „valsts” vārdu savienojumā „valsts akciju sabiedrība” var lietot tikai tad, ja sabiedrībai saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu ir deleģēts veikt valsts pārvaldes uzdevumus. Tā kā LAU neveic valsts pārvaldes uzdevumus, tad arī nepieciešamas izmaiņas nosaukumā
 
Jaunais nosaukums nerada izmaiņas ne akcionāru sastāvā, ne balsu jeb daļu skaitā – uzņēmuma akcionārs joprojām ir valsts un tai pieder 100 % AS „Latvijas autoceļu uzturētājs”  akciju.
 
Spēku nezaudē arī uzņēmuma darbiniekiem izsniegtie pilnvarojumi - līdzšinējās, valsts akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs” izdotās pilnvaras LAU darbiniekiem ir spēkā esošas, un LAU darbinieki ir tiesīgi arī turpmāk darboties saskaņā ar izdotajās pilnvarās noteikto pilnvarojumu akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs” vārdā.
 
Arī firmas rekvizīti  - vienotais reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, norēķinu rekvizīti u.c., paliek iepriekšējie, vienīgi sarakstē un norēķinos turpmāk būs jālieto mūsu jaunais firmas nosaukums – AS „Latvijas autoceļu uzturētājs”.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Vidējais strādājošo skaits uzņēmumā - 1 888 darbinieki.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk