Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

20.01.2016.

20.01.2016.

 Kurzemes reģionā nepārtraukti tiek veikta brauktuvju attīrīšana no sniega

 
Pēdējās diennakts laikā Kurzemes reģionā ilgstošas snigšanas un puteņa rezultātā ievērojami pieaudzis sniega segas biezums, dažviet sniega segas biezums ir līdz pat 64 cm. Autoceļu ziemas uzturēšanas darbi tiek veikti nepārtraukti, lai nodrošinātu ceļu caurbraucamību un satiksmes kustību. Tomēr autoceļu brauktuves pilnībā tiks attīrītas tikai pēc snigšanas beigām. Šobrīd Kurzemes reģionā ziemas dienesta darbos iesaistītas 52 tehnikas vienības, kopumā visā valsts teritorijā 114. 
 
Vietām ir iespējami lokālie aizputinājumi, tādēļ aicinām autovadītājus izvēlēties piemērotu ceļa un laika apstākļiem braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem. 
 
Atgādinām, ka vispirms tiek tīrīti no sniega A uzturēšanas klases autoceļi, pēc tam attiecīgi A1, B un C, D uzturēšanas klases autoceļus no sniega attīra secīgi pēc snigšanas beigām. 
 
Ilgstošas snigšanas laikā sniega biezums uz autoceļa brauktuves A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt 6 cm biezumā, atsevišķās vietās puteņa laikā sniega sanesuma biezums pieļaujams līdz pat 12 cm. 
 
Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz brauktuves mainīgos laika apstākļos ir 8 cm, atsevišķās vietās puteņa laikā līdz 16 cm, C uzturēšanas klasei attiecīgi 10 cm un 20 cm, D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamies sniega biezums netiek normēts.
 
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra ne vēlāk kā trīs stundu laikā, A1 uzturēšanas klasi četru stundu laikā, B uzturēšanas klasi sešās stundās, C uzturēšanas klasi 18 stundās, D uzturēšanas klasei laiks netiek normēts. Laiku skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve attīrīta no sniega. 
 
Uzturēšanas klases tiek noteiktas atkarībā no ceļu klasifikācijas (galvenais, reģionālais, vietējais), satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa un sociālekonomiskās nozīmes.
 
Aicinām ceļu lietotājus iesaistīties un informēt par novēroto bīstamību satiksmes drošībai, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555. Tādējādi nodrošinot informācijas nodošanu atbildīgajiem ceļu uzturēšanas dienestiem operatīvākai rīcībai.

 

 
Par LAU:
LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu. 
 
 
Sigita Audere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67686908, 28303346 
e-pasts: sigita.audere@lau.lv
www.lau.lv  
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk