Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

21.01.2016.

21.01.2016.

 Ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti secīgi; primāri no sniega tiek attīrītas ceļu brauktuves pēc tam autobusu pieturvietas

 
Primāri no sniega tiek attīrītas autoceļa brauktuves pēc tam autobusa pieturvietas. Jāņem vērā, ka ilgstošas snigšanas vai puteņa laikā autoceļu brauktuves pilnībā tiek attīrītas tikai pēc snigšanas beigām. Līdz ar to pieturvietās pieļaujamais sniega segas biezums var būt lielāks par desmit centrimetriem. 
 
Saskaņā ar normatīvajiem aktiem autobusu pieturvietu platformas tiek attīrītas no sniega 24 h laikā uz A, A1 un B uzturēšanas klases valsts autoceļiem. Laiku skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt līdz brīdim, kad pieturvieta attīrīta no sniega. C un D uzturēšanas klases autoceļiem pieturvietu attīrīšanas laiks no sniega netiek normēts.
 
Valsts autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs - A (augstākā uzturēšanas klase), A1, B, C, D (zemākā uzturēšanas klase) un tiek uzturēti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek tīrīti no sniega un apstrādāti ar pretapledojuma materiāliem valsts galvenie autoceļi, pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi, atbilstoši to uzturēšanas prasībām. Līdz ar to pie nelabvēlīgiem laika apstākļiem (ilgstoša snigšana, putenis, vētra u.c.) braukšanas apstākļi starp dažādām ceļu uzturēšanas klasēm atšķiras. 
 
Aicinām ceļu lietotājus informēt par neatbilstošu ceļu stāvokli, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.
 
Par LAU:
LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem vairāk nekā 8 000 km autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 km ir grants autoceļu. 
 
Sigita Audere
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67686908, 28303346 
e-pasts: sigita.audere@lau.lv
www.lau.lv  
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk