Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

22.01.2015.

22.01.2015.

 Braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem

Lielākajā Latvijas teritorijā joprojām nedaudz snieg un vietām uz brauktuvēm ir izveidojusies sniega kārta, līdz ar to uz valsts autoceļiem vietām ir apgrūtināti braukšanas apstākļi. Snigšanas laikā autoceļu brauktuves pilnībā bez sniega uzturēt nav iespējams, intensīvāka sniega attīrīšana no brauktuvēm tiek uzsākta, kad sniegs beidzis snigt.  

Autoceļu ziemas uzturēšanas darbos šobrīd ir iesaistītas 27 VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta automašīnas. Tās veic brauktuvju attīrīšanu no sniega un kaisīšanu ar pretapledojuma materiālu. 

Šobrīd apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir šādos autoceļu posmos:

Vangaži – Sigulda;

Krāslava - Paternieki;

Iecava - Grenctāle;

Jelgava – Meitene;

Jēkabpils –Terehova;

Grebņeva – Špoģi;

Rēzeknes apvedceļš;

Rēzekne – Gulbene;

Gulbene – Vientuļi;

Balvi – Kapūne.

Ar autoceļu ziemas uzturēšanu var samazināt ziemas klimatisko apstākļu sekas uz brauktuves - tās attīrīt no sniega, samazināt slīdamību un nodrošināt satiksmes kustību. Tāpēc jāņem vērā, ka faktiskā satiksmes situācija var mainīties ļoti strauji.

Autovadītājiem jāizvēlās piemērots braukšanas ātrums un tas ir atkarīgs ne tikai no ceļa stāvokļa, bet arī automašīnas tehniskā stāvokļa, autovadītāja pieredzes un prasmēm, kā arī jāievēro lielāka distance starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Aicinām autovadītājus informēt par neatbilstošiem braukšanas apstākļiem uz valsts autcoeļiem, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

Par LAU:

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi 1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.  

Sigita Audere

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 67686908, 28303346 

e-pasts: sigita.audere@lau.lv

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk