Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

22.02.2012

20.01.2012.

 

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu 22.februāra rītā
 
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos šorīt strādā 241 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
22.februāra rītā valsts autoceļu uzturēšanu Latvijā kopumā veic 241 LAU ziemas dienesta tehnikas vienība, brauktuves tiek gan tīrītas, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu. Pirmie valsts autoceļu ziemas ikdienas uzturēšanas darbi šorīt uzsākti jau īsi pēc pusnaksts.
 
Valsts Centrālajā reģionā šajā rītā strādā 72 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 33 - Rīgas rajonā. Kurzemē autoceļu uzturēšanā ir iesaistīta 40 ziemas dienesta tehnikas vienības, bet Vidzemes reģiona valsts autoceļu uzturēšanā - 67. Valsts autoceļu tīrīšanu un apstrādi ar pretapledojuma materiālu ir nepieciešams veikt visā Latgales reģionā, tur šorīt strādā 62 ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Daudzviet snieg, ceļu brauktuves ir vēl joprojām ir sniegotas un braukšanas apstākļi ir apgrūtināti uz daudziem valsts galvenajiem un vietējas nozīmes ceļiem Latvijā. Autoceļu uzturētāji atgādina, ka autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, jo ceļu ziemas uzturēšanas līmenis uz dažādas nozīmes ceļiem būtiski atšķiras.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciālistes p.i. G.Laugale
tālr. 67686917, mob. 26462202, e-pasts: gita.laugale@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk