Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

22.08.2013.

22.08.2013.

LAU veic neatliekamus ikdienas uzturēšanas darbus

A/s „Latvijas autoceļu uzturētājs” līdz 01.septembrim pabeigs neatliekamus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem Centra reģionā un Latgalē.
A/s „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) līdz 01.septembrim pabeigs neatliekamus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem Centra reģionā un Latgalē. Centra reģionā darbi tiek veikti uz sekojošiem valsts autoceļiem– A1 (Rīga (Baltezers) –Igaunijas robeža (Ainaži)) un uz Saulkrastu apvedceļa, A4 (Rīgas apvedceļš (Baltezers – Saulkalne)), A7 (Rīga-Bauska-Lietuvas robeža), P1 (Rīgas robeža (Jaunciems) – Carnikava – Ādaži), P4 (Rīga-Ērgļi), P5 (Ulbroka – Ogre), P6 (Saulkrasti – Sēja – Ragana), P93 (Jelgava – Iecava), P 133 (Lidostas „Rīga” pievedceļš), V39 (Saulkrasti – Bīriņi), V55 (Pievedceļš Zvejniekciema stacijai), V101 (Lilaste – Saulkrasti – Duči).
Būtiskākie darbi, kurus līdz 2013.gada 1.septembrim pabeigs autoceļu uzturētāji Centra reģionā, ir plaisu aizliešana ar hermētiķi, bedrīšu aizpildīšana ar karsto asfaltbetonu, izlīdzinošā frēzēšana, segtās lietus ūdens novadīšanas sistēmu, sūkņu staciju un attīrīšanas ierīču apkope, iesēdumu un avārijas stāvoklī esošu segumu labošana, nomaļu iesēdumu aizpildīšana un nomaļu mehanizēta profilēšana. Saulkrastu apvedceļā no 21. līdz 36. kilometram tiek veikta autoceļa sāngrāvju tīrīšana un profila atjaunošana izmantojot gan roku darbu, gan strādājot ar ekskavatoru. Savukārt gājēju tunelim ir atjaunotas betona apmales un apmetums.
 
Neatliekami ikdienas ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti arī uz sekojošiem Latgales reģiona valsts autoceļiem – A12 (Jēkabpils – Rēzekne – Ludza- Krievijas robeža), P73 (Vecumnieki – Nereta – Subate), P62 (Krāslava – Preiļi – Madona) un P63 (Līvāni – Preiļi).
 
Latgales reģionā valsts galvenā autoceļa A12 rekonstruētā ceļa posmā ir konstatēti bojājumi asfalta segā starp braukšanas joslām. Šeit nepieciešams veikt plaisu aizliešanu ar hermētiķi. Līdzīgs defekts konstatēts reģionālas nozīmes valsts autoceļa P73 rekonstruēta ceļa posmā, kur izveidojušās šķērsplaisas. Arī šeit nepieciešams veikt plaisu aizliešanu ar hermētiķi.
 
Veicot šos darbus, tiek novērsti valsts autoceļu pārvaldītāja un LAU lielākā darbu pasūtītāja - VAS „Latvijas valsts ceļi” (LVC) konstatētie autoceļu defekti – atsevišķas plaisas segumā, izdrupumi asfaltbetona segumā, izskalojumi nogāzēs, sanesumi ceļa sāngrāvjos, traucējumi ūdens atvadē u.c.
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
 
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste V.Šuberte
tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk