Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

23.02.2012

23.01.2012.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu 23.februāra rītā
 
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos šorīt strādā 106 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība.
 
23.februāra rītā valsts autoceļu uzturēšanu Latvijā veic 106 LAU ziemas dienesta tehnikas vienība, brauktuves tiek apstrādātas ar pretapledojuma materiālu. Pirmie valsts autoceļu ziemas ikdienas uzturēšanas darbi šorīt uzsākti pulkstens 4.40.
 
Valsts Centrālajā reģionā šajā rītā strādā 31 ziemas dienesta tehnikas vienības, no tām 17 - Rīgas rajonā. Vidzemes autoceļu uzturēšanā ir iesaistīta 42 ziemas dienesta tehnikas vienības, Latgales reģiona valsts autoceļu uzturēšanā – 10 ziemas dienesta tehnikas vienības, bet Kurzemes reģiona valsts autoceļu uzturēšanā – 23.
 
Daudzviet snieg slapjš sniegs un līst lietus, braukšanas apstākļi ir apgrūtināti uz daudziem valsts galvenajiem un vietējas nozīmes ceļiem Latvijā. Autoceļu uzturētāji atgādina, ka braucot pa slapju brauktuvi var sākties akvaplanēšana, autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, jo ceļu ziemas uzturēšanas līmenis uz dažādas nozīmes ceļiem būtiski atšķiras.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciālistes p.i. G.Laugale
tālr. 67686917, mob. 26462202, e-pasts: gita.laugale@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk