Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

24.02.2012

24.01.2012.

 

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” par valsts autoceļu uzturēšanu 24.februāra rītā
 
Valsts autoceļu uzturēšanas darbos 24.februāra rītā iesaistīta 182 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienesta tehnikas vienība. Brauktuves tiek gan rievotas, gan apstrādātas ar pretapledojuma materiālu.
 
24.februāra rītā valsts autoceļu uzturēšanā Latvijā kopumā iesaistīta 182 LAU ziemas dienesta tehnikas vienība. Valsts centrālajā reģionā strādā 52 ziemas dienesta automašīnas, no tām 29 tehnikas vienības uztur Rīgas reģionā atrodošos valsts autoceļus.
 
Vidzemē valsts autoceļu uzturēšana šajā rītā tiek nodrošināta ar 57 ziemas dienesta tehnikas vienībām, savukārt Latgalē brauktuves tīra un apstrādā ar pretapledojuma materiālu 35 ziemas dienesta automašīnas. Kurzemes reģionā šorīt valsts autoceļu uzturēšanā ir iesaistītas 38 ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
Braukšanas apstākļi ir apgrūtināti uz daudziem valsts galvenajiem un gandrīz visiem vietējas nozīmes ceļiem Latvijā. Autoceļu uzturētāji atgādina, ka braucot pa slapju brauktuvi var sākties akvaplanēšana, autovadītājiem jābūt uzmanīgiem un jāizvēlas laika un ceļa apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.
 
 
Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
Uzņēmums visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciālistes p.i. G.Laugale
tālr. 67686917, mob. 26462202, e-pasts: gita.laugale@lau.lv
 
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk