Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

25.09.2013.

20.02.2013.

Autovadītājiem jābūt gataviem mainīt braukšanas paradumus 

Meteorologi šodien sola pirmo sniegu Vidzemē, autoceļu uzturētāji tam ir gatavi un aicina arī autovadītājus piedomāt pie sava braukšanas stila un ātruma. 

Autoceļu uzturēšanā ziemas sezona oficiāli sākas vien 1.novembrī, tomēr gatavošanās tai tiek uzsākta krietni agrāk. AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) jau septembra sākumā sāka darbu pie tehnikas sagatavošanas, kā arī nodrošinājās ar kaisāmo materiālu.

Tas ir īpaši būtiski šādās reizēs, kad, neraugoties uz to, ka kalendārs rāda vien septembra beigas, saskaņā ar meteorologu prognozēm vakara pusē Vidzemē jau ir gaidāms pirmais sniegs. LAU speciālisti tam ir gatavi un, iestājoties braukšanai nelabvēlīgiem laika apstākļiem, uzsāks autoceļu apstrādi ar  pretslīdes materiālu.

Lai pārvietošanās pa autoceļiem nesagādātu nepatīkamus brīžus un veiksmīgi tiktu sasniegts galamērķis, savlaicīgi gatavoties ziemai tiek aicināti arī autovadītāji. Ņemot vērā meteorologu prognozes, autoceļu uzturētāji atgādina autovadītājiem, ka braukšanas ātrums un stils jāizvēlas atbilstoši savai pieredzei, automobiļa tehniskajām iespējām, ceļa segumam un laika apstākļiem. 

Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem ir jābūt braucot naktīs un agrās rīta stundās,  šķērsojot tiltus un ceļu pārvadus, kā arī izbraucot klajās vietās, jo pastāv t.s. melnā ledus veidošanās risks. Brauciet lēnāk, ievērojiet distanci un nezaudējiet modrību! 

Īsumā par LAU:

AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.

Informāciju sagatavoja:  

Informāciju sagatavoja Vineta Šuberte, AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67686908, mob. 29520634, e-pasts: vineta.suberte@lau.lv

 

 

 

 

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk