Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

28.04.2011

28.04.2011.

 

Melno segumu bedrīšu remonti ir uzsākti visā Latvijā

 

 AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Lieldienu nedēļā ir sācis masveida autoceļu melnā seguma bedru remontu visā Latvijas teritorijā, salabojot vairāk kā 22 tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Pateicoties labajiem laika apstākļiem, LAU visā Latvijas teritorija ir uzsācis masveida bedrīšu remontu un laika posmā no 18. līdz 24 aprīlim ir saremontējis autoceļu melnā seguma bedres vairāk ka 22 648 m2 platībā. No salaboto bedrīšu apjoma uz A klases autoceļiem ir saremontētas vairāk kā 14,5 tūkstoši kvadrātmetru, B klases autoceļiem – vairāk kā 5,5 tūkstoši, C un D klases – gandrīz trīs tūkstoši kvadrātmetru.

Lieldienu nedēļā valstsautoceļu melnā seguma bedrīšu remonts Latgales reģionā veikts 7713 m2 platībā, Kurzemes reģionā saremontētas – 7014 m2, Centra reģionā ir salabotas 4774 m2 bedru, no tām Rīgas ceļu rajonā - 2259 m2, bet Vidzemes reģionā – 3146 m2 melnā seguma bedrīšu.

 Liela daļa Latvijas autoceļu ir nolietoti un asfaltēto segumu defektu labošana ir neatliekams pasākums satiksmes drošības nodrošināšanai, tomēr tas būtiski neuzlabo autoceļu melnā seguma stāvokli. Augstā braukšanas intensitāte un lielās transporta slodzes, kas neatbilst lielākajai daļai esošo ceļu nestspējai, veicina pastiprinātu ceļu seguma sabrukšanu. LAU autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, veic atbilstoši noteiktajām tehniskajām prasībām un autoceļu pārvaldītāja veiktajam darbu pasūtījumam.

 Ceļu uzturētāju darbs ir saistīts ar paaugstinātu risku. LAU autovadītājus aicina būt uzmanīgiem un iecietīgiem pret ceļu remontdarbu veicējiem – mēs strādājam, lai uzlabotu satiksmes drošību un vēlamies, lai autovadītāji neapdraudētu mūsu pašu drošību.

 

Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.

Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv

 

 

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk