Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

Atkušņa laikā vietām uz autoceļiem ar grants segumu var būt sarežģīti braukšanas apstākļi

26.02.2021.

Atkušņa laikā vietām uz autoceļiem ar grants segumu var būt sarežģīti braukšanas apstākļi. Tos var radīt:

 

  • applūduši autoceļi
  • šķīdonis
  • izskalojumi

  
Pavasarī strauji kūstot biezai sniega un ledus kārtai,  rodas liels ūdens daudzums, kas plūst uz apkaimes zemākajām vietām, dīķiem, ezeriem, grāvjiem un upēm, reizēm appludinot arī līdzās esošos zemākos ceļa posmus.  Ūdens atnestie zari, zāle un citi priekšmeti var īsā laikā aizsprostot caurtekas, tādejādi vēl vairāk apgrūtinot ūdens aizplūšanu. 

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" veica uzturēšanas darbus, lai uzlabotu autoceļa caurbraucamību. Zemākajā vietā tiek uzbērts minerālais materiāls, caurtekas ietece tiek attīrīta no sanesām.  

 

Attēlā redzami applūdušie autoceļi V1454 Pīčas-Praviņas-Kārtiņi un V1101 Dobele - Lestene -Tukums pirms un pēc darbu veikšanas. 

 

 

 

Vietām uz grants autoceļiem veidojas arī šķīdonis. Autoceļa brauktuves virsma ierasti atkūst vispirms, kamēr dziļākie ceļa slāņi un nomales vēl ir sasalušas. Grants segums pārsātinās ar ūdeni, kas rodas no lietus un kūstošā sniega, ceļš zaudēnestspēju, uz tā veidojas bedres un iesēdumi,  līdz ar to tie kļūst arī grūtāk caurbraucami.   

 

Tāpat atsevišķās vietās kūstošā sniega un ledus radītā ūdens straume var izveidot bedres jeb izskalojumus. 

Atbilstoši situācijai uz autoceļiem var tikt ieviesti masas ierobežojumi (liegums pārvietoties transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām) vai tiek sašaurināta brauktuve un samazināts atļautais ātrums, vai arī tie tiek slēgti. 

 

Plašāki grants autoceļu uzturēšanas un remonta darbi tiks uzsākti, kad autoceļi būs apžuvuši un atguvuši nestspēju, lai ceļu uzturēšanas smagsvara tehnika vēl vairāk nekaitētu autoceļu stāvoklim. VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs"regulāri seko līdzi grants autoceļu stāvoklim, un atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei plāno nepieciešamos darbus. 

 

Aicinām autovadītājus braukt uzmanīgi un plānot braukšanas maršrutus. 

 

Pamanot bīstamus apstākļus uz autoceļiem, piemēram, izskalojumu, aicinām ziņot VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centram, tālr. 8000555, vai izmantot lietotni Waze Latvija.

Ar aktuālajiem brīdinājumiem autoceļu tīklā, tostarp, slēgtajiem ceļa posmiem vai noteiktajiem masas ierobežojumiem,  aicinām uzzināt:  lvceli.lv.

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk