Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

Autoceļu uzturētājs veiks virsmas apstrādi uz valsts autoceļiem ar sliktā tehniskā stāvoklī esošu segumu vairāk nekā 440 km garumā

10.06.2020.

Lai uzlabotu valsts autoceļu tīkla satiksmes drošību un mobilitāti, reģionālajiem un vietējiem valsts autoceļiem, kuriem ir sliktā tehniskā stāvoklī esošs segums, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs plāno veikt selektīvo vienkārtas virsmas apstrādi asfalta seguma

autoceļiem vairāk nekā 425 km garumā un divkārtu virsmas apstrādi grants autoceļiem 17 km garumā.

 

Valsts autoceļu posmi, uz kuriem tiks veikta virsmas apstrāde.

 

Selektīvo vienkārtas virsmas apstrādi plāno veikt uz vairāk nekā 130 valsts autoceļiem ar asfalta segumu. Selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde tiek veikta vienā vai vairākos autoceļa posmos. Selektīvās vienkārtas virsmas apstrāde pagarina autoceļa seguma kalpošanas laiku un uzlabo braukšanas apstākļus autovadītājiem. Darbu rezultātā tiek nodrošināta autoceļa seguma ūdensnecaurlaidība un uzlabota satiksmes drošība kopumā. Darbi tiks veikti 7,5 milj. euro apmērā.

 

Grants autoceļiem tiks veikta divkārtu virsmas apstrāde un greiderējamās kārtas atjaunošana. Darbi tiks veikti 2,4 milj. euro apmērā.

 

Divkārtu virsmas apstrāde tiek veikta uz vietējās nozīmes valsts autoceļiem ar grants segumu. Ieguvumi no šādas virsmas apstrādes ir iedzīvotājiem, kas dzīvo ceļa apkaimē, jo tas vairs neput, ceļu lietotājiem tiek nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi, kā arī samazinās ceļu uzturēšanas izmaksas, jo ceļš vairs nav jāgreiderē. Autoceļa virsmas segums iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr segums nav pielīdzināms asfalta seguma noturībai un nestspējai. Tādēļ segumu var sabojāt intensīva kravas autotransporta satiksme vai pārgalvīga manevrēšana, driftēšana. Līdz ar to dubultās virsmas apstrāde tiek veikta uz autoceļiem, ar nelielu satiksmes intensitāti.

 

Savukārt satiksmes drošības uzlabošanai tiks novirzīti 1,5 milj. euro.  Lai uzlabotu pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslās, tiks veikta zāles, krūmu un to atvašu pļaušana.  Asfalta seguma autoceļiem tiks veikta nomaļu uzpildīšana, lai atjaunotu šķērsslīpumu ceļa nomalei, tādējādi uzlabojot ūdens atvadi no autoceļa seguma.

 

Kā iepriekš tika informēts, ka ietaupītais finansējums no 2019./2020.gada ziemas sezonas 7,6 milj. euro apmērā un VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” 2018.gada peļņa 3,2 milj. euro, tiks novirzīts valsts autoceļu tīkla caurbraucamības un satiksmes drošības uzlabošanai.

 

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācija “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tā pat par bīstamām situācijām uz ceļa aicinām informēt arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk