Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

Noskaidrots Latvijas labākais autogreiderists

24.09.2008.
Noskaidrots Latvijas labākais autogreiderists
Piektdien, 19. septembrī, Jēkabpils rajona Leimaņu pagasta karjerā „Dzelzīši” norisinājās pirmās LAU organizētās profesionālās meistarības sacensības autogreideristiem. To mērķis bija popularizēt autogreiderista profesiju, pilnveidot autogreideristu profesionālās iemaņas un teorētiskās zināšanas, kā arī noskaidrot labākos autogreideristus LAU ceļu saimniecībās.
 Veiklības braucieni
Sacensībās spēkiem mērojās 25 dalībnieki no visas Latvijas, kuri sacentās vairākās disciplīnās. Vispirms tika pārbaudītas teorijas zināšanas, atbildot uz desmit āķīgiem jautājumiem. Šajā disciplīnā par labāko kļuva valmierietis Jānis Pētersona, nokārtojot šo pārbaudījumu bez nevienas kļūdas.
 
Sekoja sacensības figurālajā braukšanā, kurā dalībniekiem savs greideris bija jāizvada caur četriem braukšanas elementiem - „Tunelis”, „Čūska”, „Garāža” un „Klucītis”. Visprasmīgāk to izdevās paveikt dalībniekam no Talsiem - Raivim Sproģim, kurš, neiegūstot nevienu soda punktu, distanci paveica rekordīsā laikā- 2 minūtēs un 25 sekundēs.
 
Noslēgumā – praktiskais darbs, kurā dalībnieki sacentās par labāk un precīzāk veidoto grāvi un ceļa klātni. Vērtējot darbu, vērā tika ņemts gan izveidotā grāvja dziļums un platums, gan vizuālais izskats un darbā pavadītais laiks. Šajā pārbaudījumā par labāko atkal kļuva dalībnieks no Valmieras ceļu rajona Jānis Pētersons un tas viņam ļāva iegūt pirmo vietu arī kopvērtējumā.
 
 
Otrajā vietā kopvērtējumā ierindojās talsinieks Raivis Sproģis, trešajā- Juris Sivgals no Tukuma ceļu rajona.
 
Sacensības klātienē vēroja turpat 200 skatītāji, to vidū arī vairāki topošie autogreideristi - Smiltenes Profesionālās vidusskolas audzēkņi. Viņiem tā bija lieliska iespēja klātienē pavērot pieredzējušu profesionāļu aroda prasmes, kā arī novērtēt autogreideru tehniskās iespējas.  
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk